FAQ

Catch-up TV vs OTT,
або різні прояви єдиної сутності

Використання IP технології передачі для організації лінійного (On-Line) цифрового телевізійного мовлення чи мовлення на запит (On-Demand) певного контенту породило низку способів організації послуг доступу до телевізійного контенту як і локальних мережах операторів мереж і глобальної інтернет мережі. Причина подібного технологічного розмаїття, на наш погляд, у бурхливому розвитку IP технологій і бажанні низки великих корпорацій захопити лідерство на новому багатообіцяючому мультимедійному ринку, не чекаючи єдиного загальногалузевого стандарту. Поява різних термінів, таких як Shift TV, Catch-up TV, OTT TV, швидше за все пов'язані не з якимись принциповими технологічними відмінностями, а скоріше з тим, що в той самий конвергентний процес були залучені компанії, інститути, люди причетні до різним сферам бізнесу, а саме телебаченню та інтернету.

Catch-up ТВ (відкладений перегляд)

Термін з'явився в телевізійному середовищі і є логічним розвитком Near VoD або Shift TV, який використовується рядом супутникових та кабельних операторів цифрового телебачення для додавання інтерактивних якостей до свого лінійного мовлення. Перший досвід IPTV мовлення, що використовує multicast, дозволяв суттєво економити на пропускній спроможності IP мереж, але мало відрізнявся від звичайного кабельного чи супутникового мовлення. Використання TCP/IP транспорту та Http способу доступу до даних дозволило організувати менш вимогливий до обладнання мереж та по-справжньому інтерактивний доступ до відео на серверах провайдерів мереж. За своєю суттю Catch-up TV це спосіб ретрансляції телевізійних програм, захоплених з ефіру, з супутника або кабельної мережі та наданих користувачеві на запит (On-Demand) або в живу(On-Line).

OTT ТВ (Over-the-Top)

OTT являє собою розвиток файлової моделі передачі медіа контенту, при якій дані не завантажуються, а віщаються у вигляді цифрових відео/аудіо потоків. Розробка даного способу насамперед пов'язана з так званою бізнес-моделлю прокату контенту в On-Line кінотеатрах. Надалі деякі OTT провайдери стали розширювати свої послуги доступом до телевізійного мовлення, подібно до Catch-up.

Відмінності

Відмінності є необов'язковими або можуть бути взагалі відсутні в залежності від конкретної реалізації.

  • Catch-up TV використовується локальними/регіональними мультисервісними операторами конвергентних мереж поряд з кабельним телебаченням, послугами доступу до Інтернету, IPTV, VoIP etc. OTT використовується для продажу контенту в національних чи глобальних мережах.
  • Catch-up TV використовує переважно TS модель передачі і легко інтегрується в наявні мережі мовлення. OTT використовує файлову модель та вимагає перекодування вхідних телевізійних потоків.
  • OTT краще працює (QoS) у мережах низької якості та мобільних мережах.
  • Catch-up TV потребує менших стартових інвестицій. Легко масштабується.

Рішення от Crypton — IPTV відеосервер

IPTV сервер Crypton Catch-up TV розроблявся для кабельних операторів, які розвивають свій бізнес за конвергентною моделлю організації мережі. Окрім інтернет доступу в нових IP мережах можна додати як лінійне телебачення, так і надзвичайно популярну в Західній Європі та США послугу за ефіром (відкладений перегляд). Інтернет провайдери також знайдуть у нашому рішенні найбільш зручний та дешевий спосіб надання своїм клієнтам інтерактивної телевізійної послуги.

Дізнатися більше