Історія компанії Crypton

1992

Історія фірми починається 10 марта 1992 года.

1993

Першу систему адресного кодування фірми «Криптон» було запущено в комерційну експлуатацію 1993 року на ефірних каналах телекомпанії “Антел” (м. Антрацит Луганської обл., Україна). У принципі кодування було покладено інверсію груп рядків. Для глядача інверсні рядки безладно переміщувалися.

Абонентський декодер, незважаючи на свою простоту та невелику вартість, умів визначати, яким буде розташування інверсних рядків у наступному кадрі. Для підвищення якості відновленого зображення декодер мав схему вимірювання та коригування нелінійності всього тракту. Висока криптостійкість, хороша якість відновленого сигналу та низька вартість студійного та абонентського обладнання визначили успіх проекту та принесли доходи телекомпанії.

1996

Розвиток ринку недорогих однокристальних мікроконтролерів від Microchip дозволив реалізувати нове технічне рішення для захисту сигналу аналогового телебачення від несанкціонованого перегляду, що стало основою аналогової системи адресного кодування «Криптон».

1997

Кодер Crypton К-303, абонентський декодер DV-01 и DRA-01

Початок випуску кодера К-303, абонентських декодерів DV-01 та DRA-01. Кодування здійснювалося без цифрової обробки, проте абонентські пристрої могли підтримувати повноформатне кодування підвищеної криптостойкости з цифровою обробкою ТБ сигналу. Стартував проект Мітріс (MITRIS) у Луганську з кодуванням "Криптон"

2001

Кодери Crypton серії COD500: COD-503, COD-502, COD-505. А також груповий декодер DRG-01

Початок випуску кодерів серії COD500 із цифровою обробкою ТБ сигналу. Наявність вбудованого кадрового синхронізатора дозволило здійснити групове кодування сигналу ТБ в мережах MMDS за допомогою групового декодера DRG-01.

2003

Кодери Crypton серії COD506: COD-506.200 и COD-506.400

Початок випуску кодерів серії COD-506 з цифровою обробкою ТБ сигналу, конструкція яких суттєво покращила характеристики пристроїв, додано можливість комутації вхідних ТБ сигналів без порушення синхронізації. Початок випуску абонентського декодера DRA-03 для широкосмугових мереж кабельного ТБ.

Використання цифрових технологій обробки ТБ сигналу при кодуванні забезпечило високі показники криптостійкості, завдяки яким система "Криптон" стала найпоширенішою на території країн колишнього СРСР, і зараз використовується операторами Росії, Білорусії, України, Грузії, Азербайджану, Молдови, Казахстану, Латвії. Навіть сьогодні, незважаючи на активний розвиток цифрових систем умовного доступу, аналогова система "Криптон" стійко зберігає свої позиції.

2005

Система кодування CAS Crypton для цифрового телебачення
Система кодування CAS Crypton для цифрового ТВ мовлення

Починається перше комерційне використання обладнання для цифрового мовлення та системи кодування CAS Crypton у цифровому телебаченні МІТРІС (MITRIS) в Ужгороді та Львові. З цього часу "Кріптон" постійно працює над розвитком системи кодування CAS Crypton, рішень та обладнання для цифрового мовлення.

2006

Декодери Crypton 98x серії - COD980RMS

Компанія Криптон закінчує розробку та починає продаж нових пристроїв 98х серії. На київській міжнародній виставці EEBC/expoTEL пристрій COD980RMS організатори відзначають дипломом «Найкраща вітчизняна розробка».

2007

Найкраща вітчизняна розробка - Crypton, EEBC 2006

Під час проведення виставки CSTB підписано дилерську угоду з компанією «ТВТ Телевізійні Технології», г. Санкт-Пертербург, Росія.

Розроблені та надходять у продаж пристрою в корпусах 1U, більш компактні, функціональні та надійні. У скремблери та мультиплексори додані функції створення EPG та NIT таблиць.

2008

Компанія бере участь у низці міжнародних виставок, вивчає ринок. Керівництвом компанії приймаються стратегічні плани за напрямом розробки та освоєння ринку збуту. Оновлюється конструкція всього модельного ряду продукції, що випускається. Особлива увага приділяється якості та довговічності. Розробляються новий DVB-S модулятор та суматор.

2009

Розпочинається розробка власного професійного ресивера-декриптора серії СRT1081IRD з керуванням через WEB-інтерфейс. Проводиться ряд тестів у «польових» умовах, розпочинаються продажі. На московській виставці CSTB підписується дилерська угода з компанією "Globo Traiding", Калінінград, Росія. На виставці в Індії підписується дилерська угода з компанією Traxvision, Індія.

2010

Розробляється модуль CAM власного виробництва (СRT1001CAM) для використання в сучасних телевізійних абонентських приймачах. Здійснюється адаптація нового виробу до роботи з більшістю наявних над ринком телевізійних приймачів. Починаються продажі нового DVB-S2 професійного приймача-декриптора CRT1082IPE. На виставці EEBC/expoTEL організатор відзначає пристрій СRT1081MUX у номінації «Краща вітчизняна розробка». Компанія отримує сертифікат відповідності системи зв'язку Росії на всю продукцію, що випускається. Індія.

2011

Компанія розробляє DVB скремблер CAS «Crypton» з вхідним інтерфейсом IP, починаються його тести. Ведеться розробка власного чотириканального DVB-C модулятора CRT1041QAM. Криптон бере участь у міжнародних виставках в Індії, Києві, Москві.

2012

Починаються продажі скремблера COD912IPE, повнодіапазонного DVB-С модулятора. Ведуться розробки за такими перспективними напрямками, як: DVB-T2 приймач-декриптор з функцією мультиплексування, HDMI-ASI енкодер. Участь у виставці IBC2012 в Амстердамі показує, що обладнання Кріптон успішно конкурує зі світовими брендами та надихає на подальший розвиток.

2013

8-канальний DVB-S/S2 ресивер з мультиплексором CRT1081IRD-S2-MX - новітня розробка компанії Crypton

Найновіша розробка нашої компанії — CRT1081IRD-S2-MX. Пристрій має 8 повнофункціональних DVB-S/S2 професійних приймачів з Common Interface для дескремблювання програм, 4 ASI входи, 4 DVB мультиплексори з ASI та IP виходами. Один такий пристрій дозволяє зібрати 4 нові потоки з 12 вхідних. Управління пристроєм здійснюється у вигляді Web інтерфейсу.

2014

З метою покращення виробничих можливостей та логістики компанія змінила фактичне розташування та юридичну адресу на: м. Київ. пр. Відрадний, буд. 95С. Нові виробничі можливості дозволили різко збільшити обсяги партій, що випускаються, і знизити собівартість. Колектив Компанії практично не змінився, тому всі розробки та величезний практичний досвід підключилися до реалізації грандіозних задумів та планів.

2015

Новий виріб — Catch Up Server та новий напрямок розробок — інтерактивне телебачення IPTV.

2016

Нова масштабна розробка — IPTV приставка IP-QAM. За новизною надовго обігнала час.

2017

Розвиток рішень для інтерактивного телебачення — абонентська програма для перегляду телебачення на приставках та смартфонах з ОС Android. Реалізовано можливість перегляду програм, записаних на Catch-Up сервері, а також функція зручного вибору записаних програм та перемотування.

2020

Розширення використання системи скремблювання CAS Crypton за рахунок підтвердженої криптостійкості та особливостей системи поширення в інтернет мережі.