Часті питання

Чому на сайті немає можливості оновлення програмного забезпечення?

Всі користувачі електроніки звикли, що софт пристроїв потрібно постійно оновлювати для покращення функціональності, підвищення безпеки тощо. Але це не стосується професійного обладнання. Устаткування Криптон використовується в основному телекомпаніями та інтернет-провайдерами для ТВ мовлення. Будь-які дефекти чи нестабільність у роботі можуть зіпсувати настрій десяткам тисяч глядачів. Розуміючи це, Криптон проводить дуже серйозні тестування пристроїв із фіксацією всіх помилок та збоїв при впливі дестабілізуючих факторів. Ця робота дуже тривала та трудомістка. Використовується спеціальне обладнання.

Якщо пристрій працює та виконує свою функціональність, то оновлювати програмне забезпечення не потрібно! Врахуйте, що Ваш пристрій із новою програмою не тестувався! Тому можливість оновлення програмного забезпечення передбачена, але на сайті не викладається вільно. Це зроблено спеціально, щоб працівник телекомпанії, який звик до оновлення свого гаджета, без керівництва не мав можливості перепрошивки пристрою!

Іноді необхідність оновлення програмного забезпечення професійних ресиверів виникає з появою нової системи скремблювання та CAM модулів, нових швидкісних супутникових транспондерів, нових форматів супутникового мовлення. У цьому випадку наша служба супроводу швидко реагує та надасть необхідне оновлення.

У чому відмінність професійного ресивера від побутового?

Функціональність ресивера

Якщо побутові приймачі призначені для індивідуального використання, вони мають одну програму на виході. Навіть якщо у ресівера кілька виходів (зараз найбільш поширені цифрові – HDMI та аналогові – Відео + 2 Аудіо), то на всіх виходах – одна програма. На виходах професійних ресиверів одразу цілий потік програм і для цього використовуються інші інтерфейси:

  1. Асинхронний послідовний інтерфейс, або ASI (Asynchronous Serial Interface) — потоковий формат даних, який призначений для передачі транспортного потоку MPEG-TS по коаксіальних або волоконно-оптичних лініях зв'язку.
  2. Internet Protocol (IP, досл. «міжмережевий протокол») — маршрутизований протокол мережного рівня стека TCP/IP. Ці інтерфейси є стандартами де-факто для з'єднання між собою обладнання, що використовується для побудови станції телевізійного мовлення. Нове обладнання найчастіше використовує інтерфейс IP.

Технічні параметри пристрою

Телекомпанії потрібні гарантії те, що параметри ресивера будуть актуальними тривалий час, тобто. якщо телекомпанія купує ресивер, вона не повинна завтра міняти його на кращий. Значить, параметри пристрою повинні відповідати стандартам та бути близькими до технічних меж. Для цього Криптон використовує у своїх розробках найкращі та сучасні рішення. Приймач працює в апаратній серед інших пристроїв, які не повинні впливати один на одного по живленню, заземленню, радіовипромінювання та ін. Для незалежності по живленню Криптон використовує перевірені сертифіковані блоки птиці. З метою зниження радіовипромінювання і збільшення перешкоди за багато років зроблено багато ітерацій з розробки. Спеціально вжито конструктивних заходів і використовуються низькочастотні внутрішні міжплатні інтерфейси.

Стабільність роботи

Якщо вдома Ви дивитеся програму один, то у телекомпанії таких глядачів тисячі, десятки тисяч... І ні вдень, ні вночі, жоден збій у роботі не залишиться непоміченим. Нестабільність роботи не допускається. Це одне із наших ключових завдань.

Надійність та термін служби

Професійні ресивери призначені для безперервної роботи багато років. Телекомпанія, починаючи мовлення, не планує його вимикати та не планує змінювати обладнання. Вона визначає формат мовлення, складає комплект обладнання та потім працює без зупинки. На це розраховують клієнти компанії. І 20 років у житті телекомпанії - не такий вже й великий відрізок часу. Обладнання Криптон де-не-де було включено близько 20 років тому і досі працює! І якщо воно поламається, його викинуть? Ні! Тому що воно у робочому комплекті і нікому не потрібні експерименти. Ми його оперативно ремонтуємо і працює далі!

Уявіть, якби ми використовували звичайні компоненти, які використовуються в китайському виробництві, то вже через 5 років нам довелося б у всьому випущеному устаткуванні поміняти всі електролітичні конденсатори, роз'єми, а то й повністю друковані плати. Це зовсім не означає, що ми даємо довічну гарантію. Термін гарантії звичайний, оскільки гарантію на компоненти ніхто не дає великий, та й наші пристрої належать до низького цінового діапазону. Але ми ретельно вибираємо компоненти, виробника друкованих плат і строго боремося за якість монтажу, оскільки знаємо точно, що будь-які наші недоробки завдадуть збитків телекомпанії і повернуться до нас назад.

Конструктивні особливості

Конструктив професійного обладнання стандартизовано специфікацією IEEE 1101.2-1992 (2001). Відповідно до стандарту, професійні ресивери мають ширину 19 висоту 1U (unit) для встановлення в телекомунікаційну стійку або шафу.

Керування

Не шукайте в комплекті постачання ресіверів пульти дистанційного керування. Якщо використовувати побутові ресивери, то один пульт дистанційного керування безконтрольно переключить всі приймачі відразу. Професійні ресивери стоять у стійках в апаратній. Апаратну закрито і в ній вимкнено світло. Управління походить з іншого приміщення (можливо, віддаленого) за зручним web-інтерфейсом. Для контролю працездатності пристрою опціонально встановлюється інтерфейс SNMP (Simple Network Management Protocol — простий протокол мережного управління).

Чому Криптон віддає перевагу багатоканальним ресиверам?

Криптон розробляє та виготовляє професійні багатоканальні ресивери, які використовуються в основному телекомпаніями та інтернет-провайдерами. Не треба пояснювати, що телекомпанія приймає десятки, а то й сотні програм. І ставити сотні побутових приймачів нікому не спаде на думку. І якщо один пристрій має 8 прийомних модулів, то це виграш у грошах, місці, енергоспоживання, управлінні. Часто можна почути заперечення типу: "Краще я поставлю 8 одноканальних ресиверів, тоді у разі поломки однієї втрати буде менше."

Але треба враховувати ще одну дуже важливу перевагу у багатоканальних ресіверів із вбудованим ремультиплексором, про який часто не підозрюють. Якщо прийом ведеться різні пристрої, потім потоки передаються на ремультиплексор, то при передачі і обробці виникають затримки. Особливо великі і непередбачувані затримки під час використання інтерфейсу IP. Неприпустимий джиттер PCR (тимчасових міток), що виник, повинен прибрати ремультиплексор.

Для цього в ремультиплексорі по кожному входу має бути буфер пам'яті і спеціальний алгоритм повинен вибирати пакети з буфера строго за часом. Тобто ми спочатку створили джиттер, потім успішно боремося. Це складно, дорого, і завжди залишиться похибка. У багатоканальному приймачі всі сигнали одному місці, передавати не потрібно, затримок немає. Значить, боротися із жахливим джиттером не потрібно! Виходить, що ціна багатоканального ресивера із вбудованим ремультиплексором менша, ніж ціна окремого ремультиплексора! І при поломці окремого ремультиплексора не так важливо, що 8 одноканальних ресиверів справні.

Таким чином, 8 канальний ресивер - найбільш ефективне в економічному плані рішення. Ну, а у разі поломки... На зекономлені гроші можна організувати гаряче резервування. Адже ресивери мають можливість копіювання та перенесення налаштувань. А для перемикання не потрібно переставляти кабелі, достатньо змінити IP маршрутизацію.

Чому в ресивері CRT1081IRD не оновлюється підписка смарт картки?

Після закінчення підписки картка доступу вимикається. Активація картки доступу більшості операторів вимагає тривалого часу. Тому ресівер або модуль CAM не повинні відключатися весь цей час.

У пристроях Криптон серії CRT1081 передбачено режим автоматичного навантаження модуля умовного доступу у разі відсутності декодування протягом 10 хвилин. Режим необхідний для примусового скидання модулів, які підвисають випадково і дозволяє оператору уникнути перезапуску модулів вручну або через Web-інтерфейс.

Тому ми рекомендуємо вимкнути режим "Autoreboot CAM", якщо модуль працює стабільно або якщо потрібно активувати карту доступу, встановлену в CAM модуль.